Page 1 of 1

Vaizdo įrašymo teisėtumas - asmens teisė į privatumą

Posted: Mon Jun 17, 2024 8:38 am
by steponas
Vaizdo įrašai – leistina priemonė

– Ar buvo pateisinamas garso bei vaizdo aparatūros naudojimas, siekiant užfiksuoti įvykius palatoje, ar tai nepažeidžia asmens teisių? – „Lietuvos rytas“ paklausė teisininkų.

Atsako Advokatų profesinės bendrijos advokatė Gitana Gudaitė.

– Teismų praktikoje laikomasi taisyklės, kad vaizdo įrašai yra leistina įrodinėjimo priemonė. Tačiau jie turi būti naudojami siekiant apginti asmens pažeistas teises. Kai, remiantis vaizdo įrašu, galima įrodyti veiksmingus faktus ir aplinkybes. Vertinant vaizdo įrašo, kaip įrodinėjimo priemonės, leistinumą, dėmesys turi būti kreipiamas į tai, ar šis įrodymas buvo gautas nepažeidžiant asmenų, kurie užfiksuoti tame vaizdo ar garso įraše, teises į privatų gyvenimą, bei kitų jų teisių ir interesų.

Teisės į privatų gyvenimą pažeidimas gali būti suprantamas kaip privataus asmens filmavimas jo privačioje valdoje be jo sutikimo, taip pat vaizdo įrašo, kuriame užfiksuotas privatus asmuo, platinimas be jo sutikimo.

Tačiau žmogaus privataus gyvenimo apsaugos ribos baigiasi tada, kai savo veiksmais nusikalstamai ar kitaip neteisėtai pažeidžiami teisės saugomi interesai, daroma žala atskiriems asmenims, visuomenei ir valstybei.

Šiuo atveju tikslas buvo ne asmens duomenų rinkimas, o siekis apginti teisėtus ligonio interesus ir užfiksuoti neteisėtus slaugytojų veiksmus, darančius žalą ligoniui, pažeidžiant jo teisę į orią slaugą. Kai tų veiksmų nėra galimybės fiksuoti kitomis priemonėmis, yra pagrindas pripažinti, kad vaizdo bei garso įrašai padaryti nepažeidžiant įstatymų, ir asmens teisių apribojimas galėtų būti pateisinamas.

Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/gyvenimo-budas/li ... i-32386932