Skaitmenių TV programų kodavimas

Moderators: Leonas, steponas

Post Reply

Ar Prabolei verta kovoti dėl teisės nekoduoti TV programų?

Verta kovoti - kodavimas labai apsunkina naudojimasi skaitmenine TV
6
55%
Neverta kovoti - tai yra normalus ir visiems priimtinas dalykas
5
45%
 
Total votes: 11

User avatar
steponas
Šefas
Šefas
Posts: 5109
Joined: Thu Aug 08, 2002 12:22 pm
Location: Kaunas
Contact:

Skaitmenių TV programų kodavimas

Post by steponas »

Neperseniausiai sudarydamas KTV paketų programų lenteles net nepagalvojau, kad taip greitai tas lenteles būsiu verčiamas taisyti.
Esmė tame, kad nuo kitų metų dalis transliuotojų (Diskovery programos - nuo š.m. rugsėjo 1 d.) pareikalavo jų programas privalomai koduoti.
Atsieit kitaip jie mano, kad yra apvagiami, nes daug kas jas žiūri piratiškai.
O tai griauna mano pagrindinę (iki šiol buvusią nuostatą, kuria rėmiausi sudarydamas programų paketų lenteles), kad abonentas moka už programą, bet ne už technologiją - žiūrėti analoginę ar skaitmeninę TV renkasi pats, be jokių kortelių pagalbos.
Ir tame transliuotojų reikalavime koduoti jų rodomas programas jokios logikos nėra - praktiškai visi kabeliai yra mūsų apskaitoje.
Jeigu ir yra vienas kitas piratinis, tai praktiškai į jiems mokamų pinigų sumas jokios įtakos neturi.
Ar mes koduosime, ar nekoduosime jiems turėtų būti tas pats.
Bet matomai yra kitų jėgų čia pat Lietuvoje, kurios ir privertė juos taip padaryti.
Tokią išvadą darau dėl to, kad per LKTA susirinkimus ne kartą ir ne du iš didžiųjų kabelinių įmonių vadovų pats girdėjau, kad kodavimas būtinas, nes nemaža dalis pinigų ateina iš naudojimosi keliomis kortelėmis.
Kitas ne ką mažesnis koziris yra pati kodavimo sistema Conax, kurią įpirkti yra ne mažųjų KTV įmonių, tokių kaip Parabolė, nosiai.
Todėl visi mažieji yra priversti kodavimą pirkti iš didžiųjų, čia jų biznis - kuo daugiau kortelių, tuo daugiau pinigų ... ir praktiškai be jokių pastangų.
Nežinau prie ko tai prives, bet prieš pradėdamas karą su LKTA ir su transliuotojais dėl teisės nekoduoti, noriu su jumis pasitarti - kariauti man dėl to, ar ne :?:
Gal čia jokios problemos abonentams nėra ir aš verkšlenu be reikalo :?
UAB "Parabolė" direktorius
User avatar
ma44
Aktyvus narys
Aktyvus narys
Posts: 440
Joined: Sat Nov 19, 2005 12:46 am
Location: Telšiai
Contact:

Re: Skaitmenių TV programų kodavimas

Post by ma44 »

Laba diena p. Steponai ,
1. nezinau ar kas cia iseis su tuom pasitarimu , nes visa vasara forumas buvo "negyvas" .
2. neapkalbejot poros svarbiu aspektu , o kad kovoti del kovojimo ...
matot man tai techniskai nesudaro problemu ikist ta kortele , bet juk tai mums "finansai" padides .
o antras aspektas ar tos korteles neinesa kokiu trikdziu sakysim , kas nors kiek kenkia kokybei ?
na Jiems tai , jei persa , matomai yra tikslas , o kaip sakot rimtu argumentu tikrai jie neturi . ko vertas argumentas pagristas speliojimais " kazkas vagia " . uz tai atsako operatorius ir jei pagausi jam duok bauda ir tiek tos bedos .
as kol kas susilaikau nuo balsavimo pamatysim kas dar pasisakys .
User avatar
steponas
Šefas
Šefas
Posts: 5109
Joined: Thu Aug 08, 2002 12:22 pm
Location: Kaunas
Contact:

Re: Skaitmenių TV programų kodavimas

Post by steponas »

ma44 wrote: 2. neapkalbejot poros svarbiu aspektu , o kad kovoti del kovojimo ...
matot man tai techniskai nesudaro problemu ikist ta kortele , bet juk tai mums "finansai" padides .
Aišku finansai padidės, nes tokiu atveju būsime priversti mokėti:
:arrow: už pačią kortelę - 10 EU
:arrow: už kodavimo palaikimą - 1 Lt/mėn. už kiekvieną kortelę
Plus dar kainuos ir viso šito ūkio aparatūra, priežiūra ir apskaita.
Taigi vienos kortelės savikaina kažkur bus apie 3 ...5 Lt/mėn.
Jeigu abonentas norės naudotis keliais TV imtuvais - kiek imtuvų, tiek ir kortelių ... tiek ir mokesčių į didžiųjų KTV įmonių kišenę.
ma44 wrote:o antras aspektas ar tos korteles neinesa kokiu trikdziu sakysim , kas nors kiek kenkia kokybei ?
Kokybei įtakos neturi turėti, nes duomenų kiekis (pikselių kiekis) kadre nesikeičia. Šiukšlės skaitmenyje aplamai neįsineša - tik duomenų praradimai, kas pasireiškia spalvotų kvadračiukų (pikseliu) pasirodymais ekrane.
ma44 wrote:na Jiems tai , jei persa , matomai yra tikslas , o kaip sakot rimtu argumentu tikrai jie neturi . ko vertas argumentas pagristas speliojimais " kazkas vagia " . uz tai atsako operatorius ir jei pagausi jam duok bauda ir tiek tos bedos .
Paskaitę mano vakar pradėtą susirašinėjimą manau suprasite kas manes laukia

Image
UAB "Parabolė" direktorius
User avatar
ma44
Aktyvus narys
Aktyvus narys
Posts: 440
Joined: Sat Nov 19, 2005 12:46 am
Location: Telšiai
Contact:

Re: Skaitmenių TV programų kodavimas

Post by ma44 »

jes , čia jau rimtai laužia .... iš intonacijos jaučiu kad neišeis pakovoti .
User avatar
belgas1
Naujokas
Naujokas
Posts: 1
Joined: Mon Dec 26, 2011 6:02 pm

Re: Skaitmenių TV programų kodavimas

Post by belgas1 »

jo... mires forumas
odeto
Naujokas
Naujokas
Posts: 2
Joined: Sun Dec 25, 2011 3:15 pm

Re: Skaitmenių TV programų kodavimas

Post by odeto »

audrelis

Re: Skaitmenių TV programų kodavimas

Post by audrelis »

SIULAU I PANAIKINTA KANALA RTR PLANETA IDETI SIAULIU TV,NES DABAR DU VIENODI KANALAI RTVI
Post Reply