Laiko pėdos

Moderators: Leonas, steponas

User avatar
yabadabadu
Aktyvus narys
Aktyvus narys
Posts: 1451
Joined: Fri Jul 22, 2005 10:22 am
Location: Telsiai

Post by yabadabadu »

o kur eini? nes ftp.telsiai.parabole.lt seniai nebeliko. eik i ftp.plunge.parabole.lt ir bus tau laime ;)
lietuvis lietuviui pats geriausias uzkandis
User avatar
ma44
Aktyvus narys
Aktyvus narys
Posts: 440
Joined: Sat Nov 19, 2005 12:46 am
Location: Telšiai
Contact:

Post by ma44 »

kol leido ejau ta ir ta dave abu ,dabar niekur .
User avatar
steponas
Šefas
Šefas
Posts: 5109
Joined: Thu Aug 08, 2002 12:22 pm
Location: Kaunas
Contact:

Post by steponas »

ma44 wrote:tai taip isena kad norint ka nors kitka daryt geriausia is avi formato .
Nekompresuota AVI failą skaito visos montavimo programos, tame tarpe ir profesionali programa Adobe Premiere, su kuria dirba visi seni "kieti" montuotojai ir jiems MPEG2 ir kiti failai yra baubas, kaip ir formatas 16:9. Peržiūrinėdamas ne kurių Kauno "kietuolių" darbus randu ir tokių, kur montuojant 16:9 formatu filmuotą medžiagą buvo nustatytas 4:3 formatas - vietoje naudingos informacijos, viršuje ir apačioje paliktos juodos juostos, kas dar per pusę sumažina naudingų taškų skaičių.
Atseit žmonės nežino, kad žiūrint 16:9 filmą su 4:3 formato televizorium, reikia nustatyti DVD grotuvą į rėžimą letter box http://en.wikipedia.org/wiki/Letterbox ir jie dėl to nenori turėti problemų.
Žiūrint tokį filmą su dideliu 42 ... 50 colių televizorium atrodo, kad žiūri sena analogine kamera filmuota vaizdą. Aš nesuprantu jaunavedžių, kurie rinkdamiesi filmuotoja būtinai nori, kad jis filmuotu HDV režimu profesionalia kamera, montuotu tik su profesionalia programa Adobe Premiere, o produktą gauna šudiniausios kokybės.
Čia panašiai būtu, jeigu pasisiūtų baltą net tviskantį smokingą, jį prisimatuotų, po to įkištų į šūdų duobę ir taip specialiai jį "apdoroję" eitų prie altoriaus :lol:
ma44 wrote: o tos visos Pinnacles ar kuom skiriasi ,ta prasme viena proge geresne kokybe duoda kita blogesne ,ar nuo programu nedaug priklauso kokybe ? ju yra ivairiu .
Pinnacle dabar jau yra 12 versija, todėl geriausia su ja ir dirbti.
Gerosios jos pusės:
:arrow: gana pigi - pilna versija mažiau 300 Lt
:arrow: turi labai daug galimybių, ko vien su profesionalia programa Adobe Premiere nepadarysi - reikia mokėti dirbti ir su Adobe Premiere After Effects ir dar kitomis, kol pavyzdžiui padarysi DVD su gražiais efektais ir meniu.
Todėl dauguma vestuvinių filmų man papuola su paprasčiausias efektais (lėtinimas, greitinimas arba seno kino efektai) ir be meniu.
Pagrindinis tokių montuotojų argumentas yra tai, kad vestuvinis filmas, tai kaip išeiginis vyriškas kostiumas - kuo juodesnis ir be jokių pribumbasų, tuo jis iškilmingesnis. O meniu nėra todėl, kad filmą reikia žiūrėti nuo pradžios iki galo, o ne žaisti.
Bet aišku už viso to to slepiasi ribotos žinos, norėjimas kuo greičiau ir pigiau padaryti darbą ir žmonių nenoras už gerą darbą mokėti.
Blogoji pusė - yra daug paslėptų povandeninių akmenų, todėl „plaukikas“ turi gerai žinoti kaip tuos akmenis apeiti.
O gerą produktą galima padaryti ir su Adobe Premiere, ir su Pinnacle ir su Sony vegas http://www.sonycreativesoftware.com/pro ... family.asp ir dar daug kitų programų, bet daugiausiai viskas priklausys nuo pačio žmogaus - kiek jis skirs tam laiko.
Aš pradžioje pardėjau montuoti su Pinnacle Studijo 11. Nusipirkau rusišką knygutę ir pradėjau dirbti. Po poros savaičių aš jau turėjau pirmą filmą. Aišku daug ko nemokėjau, todėl daug skaičiau po rusiškus forumus ir daug klausinėjau. Daug laiko suėdė aiškinimasis kaip kokybiškai iškepti DVD diską ir jį teisingai pratestuoti, kad tikrai būtum garantuotas, jog nusivežęs kur nors pas vaikus į Daniją (taip buvo man), nepatirsi fiasko – prašokinėja, striginėja, kol visai sustoja ir nė krust. Taip ir nepasižiūrėjom praeitų metų Kalėdų šventės, dėl ko mano anūkai liko labai nusiminę.
O testavimas rimtas dalykas ir kai aš išmokau tai daryti ir pradėjau testuoti man atnešamus DVD diskus, tai net žado netekau. Galiu drąsiai daryti išvadą - Lietuvoje DVD „kepėjai“ net tokio žodžio „testavimas“ nėra girdėję.
Pas juos rodo – ir gerai, visiems turi rodyti.
Po pusmečio, paveiktas Pinnacle problemų pradėjau montuoti su Adobe Premiere Pro CS3, bet po kokių dviejų mėnesių išėjo Pinnacle Studijo 12 ir grįžau aš atgal. O priežastis jau parašiau – norint padaryti gerą produktą, reikia išmokti dirbti ir su kitais Adobe produktais, kas yra gana problematiška ir užima daug laiko.
ma44 wrote:o sakysim jei rasant i Blu-ray diska, kai tiek daug telpa ar dar reikia ta sakysim mpeg2 keist i kitka, tai yra kompresuot ?
Atkreipkite dėmesį į Blu-ray diskų talpą – 25 ir 50 GB, o DVD tik 4,7 ir 8,5 GB. Tiek ir telpa ir nieko jau spausti nebereikia. Pabaigi HDV projektą ir darydamas disko imidžą renkiesi ar MPEG2 arba MPEG4 ir į kokios talpos (25 ar 50 GB) diską rašysi. Tokį imidžą programa ir padaro. Po to jau iškepi norimą kiekį Blu-ray diskų.
ma44 wrote:o rusu kalba moku gerai tai butu gerai paskaityt .tik ...ftp neprieinu .
Dėl ftp reikia rašyti PM Mantui (MonteniS)– jis tikrai padės. Kai susitvarkysite – parašykite. Aš turiu rusiškos mokomosios medžiagos DVD diskuose apie Pinnacle Studio 10 (11 ir 12 versijos praktiškai mažiai kuo skiriasi), Adobe Premiere Pro CS3 ir Sony Vegas 7.0 ir galėsiu ja pasidalinti.
UAB "Parabolė" direktorius
User avatar
yabadabadu
Aktyvus narys
Aktyvus narys
Posts: 1451
Joined: Fri Jul 22, 2005 10:22 am
Location: Telsiai

Post by yabadabadu »

o cia kokius forumys skaitydamas nusprendet kad adobe priemier tai cia profesionalai tik naudoja? :D ar cia koks asmuo tokia nuomone idiege?
lietuvis lietuviui pats geriausias uzkandis
User avatar
steponas
Šefas
Šefas
Posts: 5109
Joined: Thu Aug 08, 2002 12:22 pm
Location: Kaunas
Contact:

Post by steponas »

yabadabadu wrote:o cia kokius forumys skaitydamas nusprendet kad adobe priemier tai cia profesionalai tik naudoja? :D ar cia koks asmuo tokia nuomone idiege?
Dabar tenka susidurti su vestuvių filmuotojais, kurie norėdami gauti kuo daugiau užsakymų š kailio neriasi skleisdami visokius mitus apie kameras ir montavimo programos. Ir dabar pirmas jaunųjų klausimas filmuotojui kokia kamera filmuosi ir su kokia programa montuosi. Ir ne duok Dieve pasakysi, kad filmuosi ne HDV kamera ir montuosi ne Adobe Priemiere, tai tikrai leteną be darbo čiulpsi.
O forumuose irgi vyrauja nuomonė, kad programomis, tokiomis kaip Pinnacle, reikia persirgti vaikiškame amžiuje. Net mano pažįstamas filmuotojas Lionius, kurį aš visą vasarą mokinau montuoti su Pinnacle, niekam neprisipažįsta, kad su ja mokinasi dirbti.
Ir net pačiame rimčiausiame lietuvių forume http://www.xlab.lt/diskusijos/?80609125651 pas Liną paklausus kuo skiriasi Pinnacle nuo Adobe Priemiere, jis atsako su tokia pat užuomina, kad Pinaccle prastesnė. Gal ilgiau padirbčiau su Adobe Priemiere ir aš taip galvočiau, bet dabar manau, kad tokiems darbams kaip mano, pakanka ir Pinnacle - viskas vietoj vienoje programoje. Skaitau su Adobe Priemiere reikalinga dirbti tik reklamos gamintojams, o ne vestuvių ar mėgėjiškų šeimos filmų montuotojams.
Žodžiu kadangi aš neskiepytas, tai ir sergu montuotojų vaikiško amžiaus liga :lol:
UAB "Parabolė" direktorius
User avatar
yabadabadu
Aktyvus narys
Aktyvus narys
Posts: 1451
Joined: Fri Jul 22, 2005 10:22 am
Location: Telsiai

Post by yabadabadu »

o as Jums siulyciau pasiskaityti ne Jusu nurodyta tema kur kazkoks Linas atsake o sita:

http://www.xlab.lt/diskusijos/?60209200205

ten labai aiskiai pasakyta kad AP ne profesionali programa o tik sudetingesne ir painesne. apie tai kad Jus ruosetes pirkti kazkuria is tu programu tai ishvis nesamone. cia kaip toj patarlej: blogam sokejui ir kiausiniai maiso. o kas zino ka daro ir nulauzta programa dirbs kaip pirkta. todel tikrai nesiulyciau pirkti kadangi ten tik pinigu melzimas. kas pusmeti isleidzia nauja versija su kokiais patobulinimais ir vel praso pinigu. ir beje bent jau pabandymui susistumpkit sony vega. as pats ne specas bet kiek zinau tikrai verta to kad laiko sugaisti ir ishbandyti. vienintelis man zinomas jos trukumas tai divx nepalaikymas bet tai Jums neaktualu manau :) arba CyberLink PowerDirector - sako irgi nieko produktas. ir paprastas ir galingas tuo paciu metu. gal netgi perdaug paprastas gali pasirodyti. bet velgi as ne specas tik girdejau kad zmoen kai reikia greitai ir kokybishkai pahalturinti tai apsieina ir toms mano paminetom programom. o dirba respublikinese tv :)
lietuvis lietuviui pats geriausias uzkandis
nitro
Aktyvus narys
Aktyvus narys
Posts: 731
Joined: Thu Nov 17, 2005 5:04 pm

Post by nitro »

Sony vegas 7 naudojau pats reikejo neilga filmuka sumontuoti iterpiant ir foto slidshow`a ir filmuota medziaga pakoreguot, tj tikrai lb lengvai ismokstama programa, ir gana patogi vartotojo sasaja joje
90% dėl avarijų kalti vyrai - Kodėl? Nes mašinų raktelius duoda moterims!
User avatar
steponas
Šefas
Šefas
Posts: 5109
Joined: Thu Aug 08, 2002 12:22 pm
Location: Kaunas
Contact:

Post by steponas »

yabadabadu wrote:o as Jums siulyciau pasiskaityti ne Jusu nurodyta tema kur kazkoks Linas atsake o sita:
http://www.xlab.lt/diskusijos/?60209200205
Lino vedamo forumo visas temas, tame tarpe ir šitą, esu skaitęs ir beveik atmintinai moku :)
Tik kas iš to - kiek žmonių, tiek nuomonių. Dabar baigiu pilnai įsisavinti Pinnacle Studio 12.1. Jau pramokau ir šiokį tokį produktą pagaminti. Jeigu šita Laiko pėdų mašina visgi užsikurs ir pradės nešti pinigus, apmokinęs žmones galėsiu biški atsipūst ir pabandyti prie Adobe Priemiere sugrįžti.
Nes ji galingas produktas ir man nebuvo taip, kad bedirbant ji nulūžtų, kas neretai atsitinka Pinnaclui.
Pagrindinis Adobe Premiere pliusas yra tai, kad jeigu žinai ko nori ir moki padaryti, tai ir padarysi be jokių galvosūkių. O su Pinnacle Studio 11 dar vasarą užsiknisau beveik du mėnesius, bet taip ir neišgavau kokybiško foninio takelio garso, nors peržiūrint projektą garsas buvo idealus. Dėl to Pinaclą ir buvau paxierines, bet išėjo 12 versija, kur jau atsirado bendras garso lygio indikatorius su pareguliavimo galimybe, kuris ir išsprendė šitą problemą. Vėl grįžau ir vėl vargau, dabar jau su meniu fonu ir imidžo padarymu HDV formate. Sunkiai, bet šiokį tokį sprendimą radau.
Bet dabar jau išėjo pataisymai į 12.1 versija ir šitų problemų nebėra. Kaip bus toliau nežinau. Viskas paaiškėja kai sumanau kokį naują dalyką padaryti ar kokią iki šiol nenaudotą funkciją panaudoti.
Aišku tiek prakaito išliejus nesinori mesti.
O Sony Vegas Sauliaus numylėtinė – jis ten asas ir laurus su ja visuose mokinių konkursuose skina ir net reklaminius klipukus papigiai daro.
UAB "Parabolė" direktorius
User avatar
yabadabadu
Aktyvus narys
Aktyvus narys
Posts: 1451
Joined: Fri Jul 22, 2005 10:22 am
Location: Telsiai

Post by yabadabadu »

o tai kodel Jus nenorit to sony vegas pabandyt? nes netgi tie bendro garso suvienodinimai gali buti problema adobe - galitekti pirkti papildomsu pluginus jeigu jau toks legalus noresit buti ir tuo apciu metu yra nemokamai pagrindiniam pakete tokiuose pigiuaose produktuose kaip sony vegas. as adobe priemer sulyginciau kaip su kokiu hummer h3 - atrodo gal ir patraukliai bet realiai kur su tokiu griozdu vazinetis lietuvoj? galima ir su golfiuku nuvaziuot tuos mus uatstumus. na o jusu volvo sulyginciau su pinacle ar sony vegas. o hummer tik pizonams. ir visada galima meluoti kad padaret su adobe jeigu rinka to reikalauja :D

beje jeigu tas saulius kur dizaina dare dar mokinukas ir dizaino nestudijaves tai paklauskit butinai kur to puslapio dizaina pavoge. kad paskui netyciai neiskiltu problemu kur kas veliau kai projektas isilinguos. nes nu negali zmogus sukures ta puslapi tokiu ikonu ten patalpint.
lietuvis lietuviui pats geriausias uzkandis
User avatar
steponas
Šefas
Šefas
Posts: 5109
Joined: Thu Aug 08, 2002 12:22 pm
Location: Kaunas
Contact:

Post by steponas »

yabadabadu wrote:o tai kodel Jus nenorit to sony vegas pabandyt?
Pagrindinis Adobe pliusai kaip sakiau yra:
:arrow: dirbant nelūžinėja, ko tikrai trūksta Pinnaclui, nes per tokius jo šposus praradau 2 projektus, prie kurių buvau dirbęs jau gal po savaitę ar daugiau. Reikėjo vėl viską pradėti nuo nulio.
:arrow: padarai projektą su Adobe, peržiūri ir esi garantuotas, kad tikrai toks ir bus. O su Pinnacle padarai, peržiūri, atrodo viskas idealiai. O kai padarai DVD žiūri, kad po kai kurių perėjimų, kur vaizdas turi pasikeisti švelniai, atsirado vieno kadro išmetimas, kas labai krenta į akis, lygtais šokteltų ekranas. Arba grojant foninei muzikai girdėti silpnesni ar garsesni traškesiai, lygtais sugadintą įrašą grotum. O klausant projektą viso to nebuvo.
Taip, kad su Pinnacle niekada nebūsi garantuotas, kad tavo pagamintame produkte nėra trūkumų.
Todėl ir dirbama su Adobe, nes nėra jiems kada žaisti ir tų klaidų ieškoti - sumontavom per vieną dieną, pagamino ir atia - jokios peržiūros ar kokių klaidų ieškojimo. Ir aš juos suprantu - pigai moka, pigiai ir dirbti reikia, ir nėra kada blusinėtis.
O aš, kol radau kaip tuos vieno kadro šoktelėjimus atrasti dar projekte ir kaip juos panaikinti, prasėdėjau prie to gal mėnesį. O su garsu - ir po dviejų nieko neišėjo padaryti, nors daug domėjausi, bet nepavyko iki nepasirodė 12 versija, kurią tik pamatęs supratau kame bėda buvo - nebuvo kontroliuojamas bendras visų takelių garso lygis, todėl jį pikuose užribodavo. Kai 12 versijoje, bendro visų takelių garso kontrolei, pastatė indikatorių ir reguliatorių - viskas iš karto pasidarė aišku, nes indikatorius parodė, kad bendras garso lygis patenka į raudoną sektorių ir reikia jį truputi (apie 5 dB) sumažinti ir traškesių nebėra.
Ir dabar dar su Pinnaclu nėra taip, kad pagamintum gerą diską iš pirmo karto - vis dar kas nors išlenda ir reikia pasiknisti kol surandi kas yra ne taip.

Sauliaus klausiau kaip tuo požiūriu yra su Sony Vegas. Sakė, kad lūžinėja mažiau už Pinnacle, bet tokie dalykai nors nedažnai bet pasitaiko. Turiu aš mokomąjį DVD diską ir knygutę apie Sony Vegas - peržiūrėjau ir perskaičiau, bet ypatingo dėmesio tam neskyriau, nes nepamačiau didelio skirtumo tarp Pinnacle ir Sony Vegas - abu vienodo lygio, tik Pinnacle didesnę auditoriją Rusijoje turi. O tai man svarbu, nes angliškai nemoku, o su rusais bendraudamas gali daug ką išsiaiškinti.
UAB "Parabolė" direktorius
User avatar
yabadabadu
Aktyvus narys
Aktyvus narys
Posts: 1451
Joined: Fri Jul 22, 2005 10:22 am
Location: Telsiai

Post by yabadabadu »

na kad menesi sugaisot kol kazka ishsiaiskinot tai nera ko girtis. siais informacijos laikas tik reikia moketi ta informacija rasti ir neisradineti dviracio. tiesa paskutinis Jusu postas dievinantis adobe netgi poto kai daviau nuoroda i Jusu taip megstama foruma paskaityti parodo Jusu charakteri ir uzsispyrima ir nesugebejima ishgirsti kitu nuomones. Jeigu jau susiformavot kazkokia nuomone tai visaip ja ir ginat. ar garsiau kaip paskutiniam poste, ar remdamasis kitais autoritetais kaip ansktesniuse postuose. bes esme ishlieka ta pati - esate uzsispyres ir uzdaras naujovems. tai paaiskina ir dauguma Jusu sprendimu del interneto parabolej...
lietuvis lietuviui pats geriausias uzkandis
User avatar
yabadabadu
Aktyvus narys
Aktyvus narys
Posts: 1451
Joined: Fri Jul 22, 2005 10:22 am
Location: Telsiai

Post by yabadabadu »

natrix wrote:
ma44 wrote: i ftp paskutiniu metu nebeieinu . gal cia pas save ko reik ieskot ?ar visi dabar neina rysium su tais darbais ?
o rusu kalba moku gerai tai butu gerai paskaityt .tik ...ftp neprieinu .
Gal biški ir ne į temą, bet jei jau apie tai čia pradėta rašyt, tai galiu ir aš pasakyt, kad po IP pakeitimo į ftp nebeįeinu.
jo *** aidy, apsimeti moderatorium irtemas rakini o pats kur rasineji? *** *****.
lietuvis lietuviui pats geriausias uzkandis
User avatar
steponas
Šefas
Šefas
Posts: 5109
Joined: Thu Aug 08, 2002 12:22 pm
Location: Kaunas
Contact:

Post by steponas »

Gal kas žnote kur rasti ar patys turite varpų muzikos :?:
Išverčiau visą torrent.lt, bet deja nieko ten neradau :(
UAB "Parabolė" direktorius
User avatar
martinuxxx
Aktyvus narys
Aktyvus narys
Posts: 2173
Joined: Fri Jun 22, 2007 1:49 pm
Location: Telšiai

Post by martinuxxx »

Jei pasakytum kas tokia muzika atlieka,tai kad ir iš po žemių ištraukčiau...
Image
User avatar
steponas
Šefas
Šefas
Posts: 5109
Joined: Thu Aug 08, 2002 12:22 pm
Location: Kaunas
Contact:

Post by steponas »

martinuxxx wrote:Jei pasakytum kas tokia muzika atlieka,tai kad ir iš po žemių ištraukčiau...
Kuprevičius varpais skambina. Varpų instrumentas vadinasi karlionas. Jų yra Europoje nemažai, bet aš neradau nieko.
UAB "Parabolė" direktorius
Post Reply