Laiko pėdos

Moderators: Leonas, steponas

User avatar
yabadabadu
Aktyvus narys
Aktyvus narys
Posts: 1451
Joined: Fri Jul 22, 2005 10:22 am
Location: Telsiai

Post by yabadabadu »

1mbs tai cia jau HD. tai 9flash nepamaisys. tik kaip HD kokybe uzuploadinti su paraboles up kanalu? :D
lietuvis lietuviui pats geriausias uzkandis
User avatar
steponas
Šefas
Šefas
Posts: 5109
Joined: Thu Aug 08, 2002 12:22 pm
Location: Kaunas
Contact:

Post by steponas »

yabadabadu wrote:1mbs tai cia jau HD. tai 9flash nepamaisys. tik kaip HD kokybe uzuploadinti su paraboles up kanalu? :D
FLV failus daro programa Sorenson Squeeze.
4.3 versijoje 1 Mbps buvo aukščiausia kokybė kokią tik su ja buvo galima padaryti:
899 Kbps
620x348
Garsas MP3 128 Kbps

O dabar Saulius atbogino 5.0 versiją, kurioje jau yra HQ kokybė:
1600 Kbps
640x360
Garsas MP3 128 Kbps

Dabar bandau koduoti šita HQ kokybe ir žiūrėsiu kas gausis ir ant kiek ten geriau bus, bet pagal taškų kiekį šitas HQ iki paprasto DVD dar netraukia.
O su Pinnacle tikrai FLV ne kokie išeina, kažkoks muilas, lyg akvarele piešti žmonės atrodo.
UAB "Parabolė" direktorius
User avatar
yabadabadu
Aktyvus narys
Aktyvus narys
Posts: 1451
Joined: Fri Jul 22, 2005 10:22 am
Location: Telsiai

Post by yabadabadu »

kaltas kad nesigilinau kaip ten viskas sumastyta, bet ta programa gi lokaliai veikia? tai filmukus tures atsiusti jums i namus ir Jus perkonvertuosit kad publikuoti online? kap ten viskas vyks? nes programa mokama tai visi gi nepirks jos juolab kad 300usd kainuoja.

ir beje 5 versija optimizuota 8 flash o ne 9. todel ir tie visi atifaktai gali atsirasti... as pats neziurejau dar anei vieno filmuko atsirpasau, bet cia daug povandeniniu akmenu....

p.s. beje puslapis labai daug klaidu meta. o informacijos puslapis:
http://www.laiko.lt/index.php?page=klausimai

isvis sako akd 404 - toks psl nerastas... siaip puslapio dizainas malonus ir i tema bet tam kas sugalvojo tokias ryskias ikonas virsuj ideti tia nagus nukapoti reikia. jam miske medzius kristi o ne dizainu uzsiimti. ir man nesvarbu net jeigu tai jus pats p.Steponai t0kiu uzsimanet - leiskit daryt profesionalams kurie visa puslapi padare ir nekiskit tokiu ryskiu ikonu nei tema :)
lietuvis lietuviui pats geriausias uzkandis
User avatar
ma44
Aktyvus narys
Aktyvus narys
Posts: 440
Joined: Sat Nov 19, 2005 12:46 am
Location: Telšiai
Contact:

Post by ma44 »

tai eik i saugykla ten dabar sudeta .
User avatar
steponas
Šefas
Šefas
Posts: 5109
Joined: Thu Aug 08, 2002 12:22 pm
Location: Kaunas
Contact:

Post by steponas »

yabadabadu wrote:net jeigu tai jus pats p.Steponai t0kiu uzsimanet - leiskit daryt profesionalams kurie visa puslapi padare ir nekiskit tokiu ryskiu ikonu nei tema :)
Visas puslapis, išskyrus tekstus, yra pradedančiojo didžiojo dizainerio kuryba Sauliaus kuryba :D
Aš apie dizainą, kaip dramblys apie braškes :oops:

O dėl to su kuo tuos FLV daryti tuoj atliksiu bandymus ir pridarysiu jų visokių - ir su Pinnacle ir su Sorensonu ir praktiškai nustatysiu kaip galima pasiekti geriausią kokybe su pagamintu mažiausiu failu, nes ten davelnia dar visokių dalykų - kodekai, kažkoks 1 pas ir 2 pas.
Žodžiu dar dirbti reikia.

O šitą Meksikos filmuką, kur pirma FLV failą buvau padaręs iš MPEG4, dabar pakeičiau į kitą, kur FLV yra darytas iš MPEG2.
Rodo žymiai geriau - be jokių iškarpimų.
UAB "Parabolė" direktorius
User avatar
yabadabadu
Aktyvus narys
Aktyvus narys
Posts: 1451
Joined: Fri Jul 22, 2005 10:22 am
Location: Telsiai

Post by yabadabadu »

kazkaip nesitiki kad tas pats zmogsu sugalvojas visa puslapio dizaina idejo ir tas 3 ryskias ikonas virsuj :D

kas del to kodavimo tai kaip tenviskas vyks? kodavimas vyks online kai kazkas atsius savo turima medziaga, ar ta medziaga perduos Jums kitu budu ir Jus keliu savaiciu begyje ja apdoroja patalpinsite i ta puslapi? as vis dar neikertu to puslapio idejos.

kas del perkodavimo tai reiketu maziau eksperementuoti paciam ir bandyti rasti kas tuos vargus jau pergyveno. isradineti dvirati siais interneto ir informacijos laikas tirkai neprotingas uzsiemimas ;) ir isvis kaip ten is mpg4 i mpg2 pavirto? perkonvertavot is 4 i 2 ir tada i flv? ar originalia ibuvo 2 o daret i 4 ir tada i flv? kazkaip labai painai icia pas Jus ;)
lietuvis lietuviui pats geriausias uzkandis
User avatar
steponas
Šefas
Šefas
Posts: 5109
Joined: Thu Aug 08, 2002 12:22 pm
Location: Kaunas
Contact:

Post by steponas »

yabadabadu wrote:ir isvis kaip ten is mpg4 i mpg2 pavirto? perkonvertavot is 4 i 2 ir tada i flv? ar originalia ibuvo 2 o daret i 4 ir tada i flv? kazkaip labai painai icia pas Jus ;)
Su Pinacle padarai montažo projektą o paskui Pinnacle yra galimybė galutinį failą daryti kokį nori.
Pirma buvau padares su Pinnaclu MPEG4 ir su Sorensonu iš jo padaręs FLV
Dabar vėl su Pinnaclu padariau MPEG2 ir vėl su Sorensonu iš jo padariau FLV
Čia taip ir vyksta - su Pinnacle padarai kokį nori failą, o paskui gamini iš jo FLV
Dabar bandau su Pinnaclu daryti tiesiai FLV ir pasilyginsiu kas gausis

O šiaip teisingas pasiūlymas - matyt reikės atiduoti kam tuos eksperimentus daryti.
UAB "Parabolė" direktorius
User avatar
yabadabadu
Aktyvus narys
Aktyvus narys
Posts: 1451
Joined: Fri Jul 22, 2005 10:22 am
Location: Telsiai

Post by yabadabadu »

o originali medziaga kokiam formate? ne raw gi. geriausia butu be perkodavimu palikti ar tai 2 ar 4 mpeg.

ir ne duoti kanors eksperementuoti o paskaityti internete kas tuo jau persirgo. tikrai netikiu kad Jus pirmas tuo besikankinantis :)
lietuvis lietuviui pats geriausias uzkandis
User avatar
steponas
Šefas
Šefas
Posts: 5109
Joined: Thu Aug 08, 2002 12:22 pm
Location: Kaunas
Contact:

Post by steponas »

yabadabadu wrote:o originali medziaga kokiam formate? ne raw gi. geriausia butu be perkodavimu palikti ar tai 2 ar 4 mpeg.
Originali medžiaga yra labai aukštos kokybės, nes yra filmuota su HDV kamera.
Prieš montažą visa medžiaga iš juostelių sukišau į kompą ir dabar su Pinnacle Studio 12.1 ją montuoju ir darau filmą. Viena HDV įrašyta 60 min. juostelė MPEG2 kodavimu užima 14 GB vietos diske. O aš turiu tokias 6.
Taip kad neperkoduoti neišeina :)
UAB "Parabolė" direktorius
User avatar
ma44
Aktyvus narys
Aktyvus narys
Posts: 440
Joined: Sat Nov 19, 2005 12:46 am
Location: Telšiai
Contact:

Post by ma44 »

ir man pasidare idomu tie formatai mat siek tiek filmuoju del saves .bet kad tikrame mpeg formate tiek neturetu uzimt vietos . tiek uzima AVI formatas nespaustas , ta HDV dar nesu "ciupinejes" ir man taip pat tamsus miskas kas jis . bet kiek supratau raso i juostele ne i kieta diska .
tai is sesiu iseis 6 DVD diskai . as kol turejau slabnesni PC tai irgi neispaudziau geros kokybes ,dabar jau pasidarau del saves pakenciamai ,nors legaliu programu neturiu .su nero ir move makeriu man pakanka .anksciau darant filma tai procesorius eidavo lubom ,dabar tik iki 70 procentu teispaudzia .
User avatar
steponas
Šefas
Šefas
Posts: 5109
Joined: Thu Aug 08, 2002 12:22 pm
Location: Kaunas
Contact:

Post by steponas »

ma44 wrote:ir man pasidare idomu tie formatai mat siek tiek filmuoju del saves .bet kad tikrame mpeg formate tiek neturetu uzimt vietos . tiek uzima AVI formatas nespaustas , ta HDV dar nesu "ciupinejes" ir man taip pat tamsus miskas kas jis . bet kiek supratau raso i juostele ne i kieta diska .
tai is sesiu iseis 6 DVD diskai . as kol turejau slabnesni PC tai irgi neispaudziau geros kokybes ,dabar jau pasidarau del saves pakenciamai ,nors legaliu programu neturiu .su nero ir move makeriu man pakanka .anksciau darant filma tai procesorius eidavo lubom ,dabar tik iki 70 procentu teispaudzia .
MiniDV juostelės DV ir HDV praktiškai mažai kuo skiriasi. Dauguma vestuvinių filmuotojų perka DV juosteles po 8...10 Lt už štuką ir nesuka sau galvos. Į tokią 60 min. juostelę telpa įrašyti apie 14 GB informacijos ir nesvarbu koks bus filmavimo režimas - DV ar HDV.
Tik filmuojant paprastu PAL Widescreen režimu bus 720x576 taškų ir įrašoma bus nekompresuotame AVI faile.
O filmuojant HDV režimu, pavyzdžiui mano kamera Canon-XH-A1 http://www.fotofabrikas.lt/items/High-D ... XH-A1.html
http://www.canon.lt/products/about.asp?id=1688 ,
įrašys irgi 1 valandą, tik jau HDV1080i režimu, tik jau kompresuotu MPEG2 būdu.
Čia ir yra visas cinusas, kad ar tu filmuotum DV ar HDV režimu, į juostelę pagal laiką telpa tiek pat, tik skiriasi tuo ar kompresuota ar ne.

Bet toliau su vestuviniais filmuotojais prasideda tikri cirkai. Nufilmuoja jie visi HDV režimu ir atneša montuoti arba patys montuoja. Nu ir ką, žmonės neturi ant ko pažiūrėti to jų nufilmuoto HDV, todėl reikia padaryti paprastą DVD diską.
Ir tada žmogelis, keldamas filmuotą medžiagą į kompą, įjungia kameroje konverterį ir šis viską nukonvertuoja į paprastą AVI failą su 720x576 tašų skaičiumi. Žodžiu savo nufilmuotą geriausią kokybę beviltiškai sugadina.
Ir tai dar ne viskas. Per vestuves jis prifilmuoja mažiausiai 3 juosteles, t.y. tris valandas.
Toliau taip - DVD diskai yra 4,7 GB ir dvigubu sluoksniu - 8,5 GB.
Žmogelis skaito: ant 4,7 GB disko parašyta kad telpa 120 minučių įrašo. Nu ir padalina savo filmuotą medžiaga į dvi dalis po 90 minučių - nu jau bus super. Bet čia žmogelis pamiršo pasižiūrėti ką rašo montavimo programa - kiek procentų kokybės liko iš jo darbo kai jo įtašo ilgis bus 90 minučių. Jis dėl to nesuka sau galvos - įjungia automatinį režimą ir viskas.
O yra taip:
:arrow: į vieną 4,7 GB DVD diską telpa 62 minutės 100% kokybės įrašo
:arrow: i vieną DL 8,5 GB DVD diską telpa apie 120 minutės 100% kokybės įrašo
Todėl iš jo įrašo lieka maximum 40...50% kokybės, bet kadangi klientai turi televizorius nedidelius ir priedo neturi su kuo palyginti, yra kaip ir gerai.

O dabar apie Blu-ray.
Blu-ray diskai yra 25 GB ir 50 GB dydžio.
HDV įrašai į Blu-ray diskus yra įrašomi kompresuoti arba MPEG2 arba MPEG4. Todėl ir įrašo trukmė gerokai skiriasi.
Pradžioje aš aišku taupiau vietą ir pinigus ir įrašinėjau MPEG4, bet pastebėjau, kad mano Panasonic DMP-BD30 grotuvas po kiek laiko pradeda nebenorėti skaityti tokio disko. Įdėjus firminį diską, su filmu pirktu už 100 LT š TOPO CENTRO, viskas eina kuo puikiausiai.
Pasikonsultavus paaiškėjo, kad užkaista grotuvo procesorius. Taip, kad teko viską perrašyti į MPEG2 ir problemų nebėra. Matomai dar su tais MPEG4 reikia truputį palaukti, nes gali turėti bėdos.
Taigi rašant HDV kokybės filmą MPEG2 į vieną Rlu-ray diską telpa:
:arrow: 25 GB talpos - 2 valandos
:arrow: 50 GB talpos - 4 valandos
Ir čia jau nenustatysi jokio auto režimo - tik 100%
Bet vaizdas ant gero televizoriaus, kuris palaiko Full HD skiriasi nerealiai.
Kai aš tą parodžiau savo vienam pažįstamam vestuvių filmuotojui, kuris tą daro jau daug metų, tai jis iškrito iš klumpių. O visą laiką ginčydavosi - ant disko parašyta 120 minučių ir šventa - turi tilpti.
Iš jo nufilmuotos medžiagos specialiai jam padariau HDV projektą iš kurio padariau du diskus po 90 minučių:
:arrow: vieną DVD kokybę ir įrašytą į paprastą 4,7 GB DVD diską
:arrow: kitą įtaršyta HDV kokybe į 25 GB Blu-ray diską

Po šito bandymo daugiau kalbų nebėra. Ypač ryškiai išsiskiria rodant nuotraukas, kada vaizdas visai nejuda. Su DVD kokybe nuotraukos neryškios, žodžiu kaip jis sako - muilas. O 1080i HDV kokybe vaizdas užtikrintas, be jokių priekaištų. Matosi visi niuansai kaip plakate.
Žodžiu ne tik ateitis, bet jau ir dabartis priklauso tik HDV, bet aišku tam reikia turėti ne mažesnius kaip 42 ... 50 colių Full HD televizorius ir garso sistemas, kurios palaikytų Dolby Digital 5.1 garsą. Va tada tai tikrai galima pasidžiaugti savo triūsu.
Tik vat paklausiau savo draugelio patyrusio filmuotojo ir ... pasiėmiau į Meksiką pasiskolintą mažą mėgėjišką Canon HV10 kamerytę http://www.kurpirkti.lt/Canon-DV-HV-10- ... der/i21383
- nešioti lengviau, neapsikrovęs būsi ir niekas nepavoks ar neatims ...
Dabar gailiuosi žiauriai, bet ką - nesugražinsi :(

O kas dėl montavimo programų, tai reikėtų pramokti bent su Pinaccle Studio 12 dirbti. Ten visai kitokios galimybės yra ir visai kitokio lygo produktą gali padaryti, bet aišku ir niuansų yra, nors išmokus su muve meikeriu jau ir ten lengviau bus.
Nors sužinojus kiek aš tam pastangų įdėjau kol viso to išmokau, bet kam noras gali dingti. Spalio mėnesį suėjo metai, kai mano laikas yra suskirstytas taip: keliu apie 6 ... 7 valandą ryto, pasižiūriu ką du mano kompai per naktį padarė, jeigu reikia truputį ką pakoreguoju, paleidžiu juos toliau dirbti ir važiuoju ant 8:00 į darbą. Darbe iki pietų susitvarkau visus reikalus su KTV ir važiuoju namo dirbti prie "Laiko pėdų" - montažas ir kiti dalykai. Namuose dirbu nuo kokios 2 val. dienos iki 1 ... 2 valandos nakties.
Dirbdamas namuose visą laiką seku šį forumą ir turiu ryšį per trečią kompą su Plungės, Telšių ir Raseinių kasom ir jeigu kas būna kasininkėms neaišku - sprendžiu ką daryti. Plus visą laiką pastovai seku visus savo kontroliuojamus emailus ir jeigu reikia skubiai atsakau. Jeigu būna kas skubaus - darbuotojai man paskambina ir praneša. Tada jau kaip išeina, kartais ir važiuoti reikia ir kartais gana toli - į Žemaitiją.
Plus dar tam skiriami ir visi laisvi nuo žmonos šeštadieniai ir sekmadieniai ir visos šventės.
Dabar dar žadu pasistatyti telefoną, į kurį eis visi po 4 ar 5 pipso neatsakyti abonentų skambučiai ir kasose pasistatyti WEB kameras, kad žinočiau kuom bėdavojasi pas mus atėję žmonės.
Gal čia ir per daug atrodo, bet kai vis vien visą laiką sėdi, juk laiko turi ir jo turi pakakti viskam :?
Todėl Parabolės servisas greit pradės dirbti "kruglosutočno", nes jeigu žiūrėsite į laiką, pamatysite, kad yra forume mano atsakymų, kurios rašiau 2 ... 3 valandą nakties :)

Bet jeigu kas norėtų rimčiau pradėti montuoti savo filmus - pakonsultuočiau. Ir pamokas rusų kaba DVD diske turiu. Galiu į FTP įmesti.
O ir apie kameras nemažai žinau.
UAB "Parabolė" direktorius
User avatar
yabadabadu
Aktyvus narys
Aktyvus narys
Posts: 1451
Joined: Fri Jul 22, 2005 10:22 am
Location: Telsiai

Post by yabadabadu »

p.Steponai neuzmirskit kadtu mped4 yra labai daug skirtingu kodeku. todel mpeg4 kitam mpeg4 nelygu :P isvis mpeg4 nereiketu vartotoji rasant kuo kodavot. cia tik na sakykim kaip masina varoma benzinu. bet tu masinu gali buti labai daug skirtingu gamintoju ir skirtingu modeliu. todel mpeg4 vartoti nelabai korektishka. tokio kodeko is principo nera.
lietuvis lietuviui pats geriausias uzkandis
User avatar
ma44
Aktyvus narys
Aktyvus narys
Posts: 440
Joined: Sat Nov 19, 2005 12:46 am
Location: Telšiai
Contact:

Post by ma44 »

bet p. Steponai ir " paslenkat" tiek prirasyt .siaip truputi pasidomejau ir paraset visa referata. bet, yaba , as lyg neradau kad steponas butu pavadines Mpeg4 kodeku . (t.kt.)
kuom domiosi tai literatura megstu ,butu idomu pasiskaityt ,bet i ftp paskutiniu metu nebeieinu . gal cia pas save ko reik ieskot ?ar visi dabar neina rysium su tais darbais ?

(Ir tada žmogelis, keldamas filmuotą medžiagą į kompą, įjungia kameroje konverterį ir šis viską nukonvertuoja į paprastą AVI failą su 720x576 tašų skaičiumi. Žodžiu savo nufilmuotą geriausią kokybę beviltiškai sugadina.)

tai taip isena kad norint ka nors kitka daryt geriausia is avi formato .

o tos visos Pinacles ar kuom skiriasi ,ta prasme viena proge geresne kokybe duoda kita blogesne ,ar nuo programu nedaug priklauso kokybe ? ju yra ivairiu .

o sakysim jei rasant i Blu-ray diska, kai tiek daug telpa ar dar reikia ta sakysim mpeg2 keist i kitka, tai yra kompresuot ?
o rusu kalba moku gerai tai butu gerai paskaityt .tik ...ftp neprieinu .
User avatar
yabadabadu
Aktyvus narys
Aktyvus narys
Posts: 1451
Joined: Fri Jul 22, 2005 10:22 am
Location: Telsiai

Post by yabadabadu »

priklauso ne nuo programos o nuo kodeko su kuriuo medziaga suspausta. programa padeda tik su montazu ar efektais. jeigu tiesiog i diska is kameros irasyt tai is principo uztenak faila perkelti is vieno nesejo i kita jeigu kamera siuolaikine. bet realiai cia tiek daug povandeniniu akmenu ir priklauso kad... sekmes visiems besigilinant :)
lietuvis lietuviui pats geriausias uzkandis
User avatar
natrix
Aktyvus narys
Aktyvus narys
Posts: 507
Joined: Tue Jul 18, 2006 4:15 pm
Location: Telšee

Post by natrix »

ma44 wrote: i ftp paskutiniu metu nebeieinu . gal cia pas save ko reik ieskot ?ar visi dabar neina rysium su tais darbais ?
o rusu kalba moku gerai tai butu gerai paskaityt .tik ...ftp neprieinu .
Gal biški ir ne į temą, bet jei jau apie tai čia pradėta rašyt, tai galiu ir aš pasakyt, kad po IP pakeitimo į ftp nebeįeinu.
Image Image
Post Reply