Laiko pėdos

Moderators: Leonas, steponas

User avatar
steponas
Šefas
Šefas
Posts: 5109
Joined: Thu Aug 08, 2002 12:22 pm
Location: Kaunas
Contact:

Laiko pėdos

Post by steponas »

Ieškau norinčių, kurie galėtų man padėti kuriant www.laikopedos.lt
Šiandien Saulius patalpino ten mano filmą apie kelionę po Meksiką http://laiko.lt/video/meksika/meksika1/index.php , bet toliau jis tuo užsiimti nebegali.
Dabar baisiai į dizainerius pasinešęs yra, net kompa į MAC'ą perdarė ir tuo tiek džiaugiasi, kad nebėra laiko dirbti prie Laiko pėdų.
Bijau, kad svetainę reikės pradėti kurti iš naujo.

O reikėtų padaryti štai ką:
:arrow: svetainė turi būti 3 kalbomis - lietuvių, rusų ir anglų
:arrow: reikia padaryti tokį dalyką, apie kurį čia Saulius kažkam savo laiške rašo:
Saulius wrote:Sveiki,

norėčiau pasiteirauti dėl WEB sprendimo. Ar galėtumėt atlikti štai tokį web sprendimą:
Norėčiau, kad būtų galima prisijungti prie tam tikros paskiros internete, kurioje galėčiau sukurti DVD meniu su nuorodomis ir tam tikru išsidėstymu ir pasirinktu fonu/nuotrauka. Tai turėtu būti kaip ir DVD meniu generatorius. DVD meniu nuorodos vestu tiesiai į tam tikra epizodą filmo, kuris būtų rodomas per flash grotuvą. Būtų gerai, kad būtų galima talpinti filmą tiesiai į serverį iš MPG ar AVI formato, o ten jis būtų apdorotas į dviejų FLV formatų kokybę 1mbps ir 256kbps, kurios būtų rodomos per flash grotuvą. Kai kurie filmai turėtu būti apsaugoti slaptažodžiu.
Ar būtų įmanoma realizuoti tokį projektą, kiek laiko tai truktų ir kokia būtų apytikslė kaina ?

Pagarbiai,
Saulius Naujokas.
Padarytas meniu turėtų būti toks kaip čia http://laiko.lt/DVD/zepciukugimine/index.php
Jis turi niekuo nesiskirti nuo DVD meniu ir turėti tokias pat valdymo galimybes.

:arrow: Reikės padaryti galimybę į svetainę patalpinti nuotraukų pavyzdžius. Jų bus labai daug - kartais gali būti ir keli šimtai. Klientas, jas apžiūrėdamas, turi turėti galimybę jas užsakyti ir dar prie kiekvienos parašyti komentarus, kurie vėliau eis į video fotoalbumą.

:arrow: Ir čia dar ne viskas. Kiti dalykai, kuriuos reikės padaryti, paaiškės bedirbant.

Žodžiu jeigu kas tuo susidomėsit, gerai apžiūrėkit www.laikopedos.lt
Tada gal aiškiau pasidarys ką aš čia noriu padaryti ir man parašykit į PM arba į info@laiko.lt
UAB "Parabolė" direktorius
User avatar
yabadabadu
Aktyvus narys
Aktyvus narys
Posts: 1451
Joined: Fri Jul 22, 2005 10:22 am
Location: Telsiai

Post by yabadabadu »

vat sitoks sprendims tai daug laiko reikalaujantis ir nepigus projektas. kazkodel parabole.lt dizainui kai 15k lt praso Jusm atrodo normalu o va toki tikrai neeilini projekta su custom flash player ir t.t. prasot kad kas veltui padarytu. bijau kad tokio lygio projekta sugebantys zmones nezusiims tuo veltui. ir siame forume sugebanciu tai igyvendinti nerasite beje. kitas nuansas kuris mane neramintu tai buutu kad netycia ispopuliarejus projektui kur lesu semtis kad trafiko uztektu? nebent gal as neteisingai koncepta supratau to puslapio.
lietuvis lietuviui pats geriausias uzkandis
User avatar
N3xt
Aktyvus narys
Aktyvus narys
Posts: 413
Joined: Sat Mar 08, 2008 5:42 pm
Location: Telšiai
Contact:

Post by N3xt »

Tokiam tikslui padaryt, reikalingos aukstos programavimo zinios, beto vien moket padaryt nepakanka, nes padirbes zmogus biski klisom rankom ir puslapis taps tikru siurbiku.
Image
User avatar
steponas
Šefas
Šefas
Posts: 5109
Joined: Thu Aug 08, 2002 12:22 pm
Location: Kaunas
Contact:

Post by steponas »

Aš už dyką nieko nenoriu gauti, bet nenoriu ir su grobikais susidėti.
Kiek teko kalbėti su specais, tai visi nori, kad aš viską žinočiau kaip kas turi čia būti. Bet taip nėra - man dar daug kur reikia paeksperimentuoti, todėl bandau surasti sau tokį darbuotoją, kuris galėtų man čia padėti.
Čia turėtų būti dirbama taip - aš pasakau ko man reikėtų, žmogus paanalizuoja ar iš viso tai yra padaroma, tariamės dėl terminų ir kainos ir dirbam. Padarom šitą darbą, aš patikrinu praktikoje kaip tai veikia, jeigu reikia – taisom. Užbaigus šitą darbą- naują užduotį galvoju. Ir taip kol ši mašina pradės važiuoti ir duoti produktą. O kai pasirodys pinigai - važiuoju pas specus, viską rodau ir tariuosi kaip tai padaryti profesionaliai.
Aišku gali būti, kad man tų specų ir nebereikės.
Aišku, kad čia forume toks žmogus atsiras - vilčių mažai, bet ką gali žinoti
.
UAB "Parabolė" direktorius
User avatar
yabadabadu
Aktyvus narys
Aktyvus narys
Posts: 1451
Joined: Fri Jul 22, 2005 10:22 am
Location: Telsiai

Post by yabadabadu »

errr, o ka cia eksperementuoti? Jus uzduoti pakankamai aiskiai ishdestete jau pirmam poste. visa tai normaliai realizuojama tik flash pagalba. uzsienio flash programuotojo paslaugos beje atsieis kur kas pigiau ir jis sutiks su uzmoskesciu tik padarius darba. kai lietuviai nores nemazo avanso ir net neivykdzius darba pilnai gali palikti ant ledo. uzsieneiciai bent jau is issivysciusiu shaliu tokios praktikos netaiko ir ks keisciausia dirba pigiau ne tai kad lietuvis arturkas ar koks rusas kuris nori masina nusipirkti is 1 projekto :D todel tiesiog aiskiai suformuluokit savo uzduoti o paskui bandykit ieskoti zmogaus kuris suras pigiausia vykdytoja. gali skambeti keistai, bet sakykim jeigu kazka prizadetumet kazkoki tai laika nemokamo interneto tai jis galetu ir paavrgti ir aplankes dauguma tam skirtu forumu pabandyti rasti kas butu suinteresuotas ivykdyti Jusu projekta pigiausiai. visi tik ishloshtu ish to. arba jeigu laiko negaila ieshkokit pats. bet cia reikes ne savaite ir ne dvi po pusdieni sedeti ir lankytis specilizuouose vietose kad rasti vykdytoja kuris ir protfilio turetu parodyt kad uzteks patirties ir kaina kad suderetum protinga. iskart sakau su leituviais geriau net nesusidekit - plesikai visi.
lietuvis lietuviui pats geriausias uzkandis
User avatar
steponas
Šefas
Šefas
Posts: 5109
Joined: Thu Aug 08, 2002 12:22 pm
Location: Kaunas
Contact:

Post by steponas »

Tai ar yra tokių kas žiūrėjo nors biškį mano fimą apie Meksiką :?:
Gal kokių problemų su tuo www.laiko.lt yra ir nerodo pas jus :?:

http://laiko.lt/video/meksika/meksika1/index.php
UAB "Parabolė" direktorius
User avatar
stepas.b
Aktyvus narys
Aktyvus narys
Posts: 558
Joined: Wed Jan 09, 2008 7:22 pm
Location: PLUNGĖ
Contact:

Post by stepas.b »

steponas wrote:Tai ar yra tokių kas žiūrėjo nors biškį mano fimą apie Meksiką :?:
Gal kokių problemų su tuo www.laiko.lt yra ir nerodo pas jus :?:

http://laiko.lt/video/meksika/meksika1/index.php
pažiūrėjau iki pat galo ir labai atidžiai. Labiausiai į akis ir ausis krito tai, kad muzika filmo eigoj skamba tai labai garsiai, tai normaliai....... vienur puikus stereo garsas, kitur - kaip iš juostinio mago prieš 30 metų............ Pats vaizdas toks labai "pašarpintas", apšerkšnyjęs - nemoku apibūdinti, na pvz. panašiai kai su Fotošopu apdorojant nuotrauką uždėtum "Sharp more" - daugiau ryškumo. Animacija mano galva ten irgi nereikalinga, nes filmas gan solidus, o ne komedija kokia, kai kurie kadrai (pvz. gidės kalba) labai ištęsti. Bet visumoj įspūdis liko labai geras :lol:
Guest

Post by Guest »

mna tia parase akd plugin performed ilegal operation. itariu kad tas flash player orentuotas i 9 flasha? :/
User avatar
yabadabadu
Aktyvus narys
Aktyvus narys
Posts: 1451
Joined: Fri Jul 22, 2005 10:22 am
Location: Telsiai

Post by yabadabadu »

Anonymous wrote:mna tia parase akd plugin performed ilegal operation. itariu kad tas flash player orentuotas i 9 flasha? :/
wtf - kodel as cia kaip svecias parasiau? maciau kad kazkokie sveciai forume raso bet negalvojau kad cia forumas tiek durniuoja kad uzeini su regsiturotu vartotoju o pranesimas pasiraso kaip nuo "svecias" :/
lietuvis lietuviui pats geriausias uzkandis
User avatar
steponas
Šefas
Šefas
Posts: 5109
Joined: Thu Aug 08, 2002 12:22 pm
Location: Kaunas
Contact:

Post by steponas »

stepas.b wrote:Labiausiai į akis ir ausis krito tai, kad muzika filmo eigoj skamba tai labai garsiai, tai normaliai....... vienur puikus stereo garsas, kitur - kaip iš juostinio mago prieš 30 metų............
Šita blogybė yra todėl, kad muzikiniai kūriniai į CD įrašyti skirtingu garso lygiu. Aš montuodamas su Pinnacle Studio 12.1 stengiuosi juos pagal indikatorių išlyginti, bet vis vien nesigauna vienodas garso lygis. Tikriausiai tam yra naudojamos specialios priemonės (pavyzdžiui FM radijo studijose), kurių aš dar nežinau. Reikės pradėti domėtis, nes tikrai užknisa kada tai pritildyk, tai pagarsink. O garso kokybė turėtų būti gera, nes montažui naudojau originalius CD atvežtus iš Meksikos be jukių ten perdirbimų į MP3 ar panašius dalykus. Filams yra sumontuotas Ful HD su Dolby Digital 5.1 garsu ir pas mane paleidus per tam pritaikytą Panasonic aparatūrą tikrai yra be priekaištų, išskyrus gido kalbą ir aišku garso lygis truputį kinta.
stepas.b wrote: Pats vaizdas toks labai "pašarpintas", apšerkšnyjęs - nemoku apibūdinti, na pvz. panašiai kai su Fotošopu apdorojant nuotrauką uždėtum "Sharp more" - daugiau ryškumo.
Šitą aš irgi pastebėjau . Taip būna kada FLV failą, kurį talpini į internetą, gamini iš MPEG4 užkoduoto AVI failo. Nesupratau kodėl Saulius nesugebėjo panaudoti FLV failo, kurį aš padarau tiesiai su Pinnacle. Dabar kažkodėl aš turiu pirma padaryti AVI failą, o paskui jis su kita programa gamina iš jo FLV.
Manau šitą problemą išspręsiu ir FLV gaminsiu tiesiai su Pinnacle ir tada turėtų būti gerai.
Anksčiau patalpintame filme, kuris buvo pagamintas iš MPEG2, juk to nėra :?:
Pavyzdžiui "Kotrynos krikštynos" aukščiausia kokybe iš čia http://www.laiko.lt/index.php?page=saugykla
Nors ir Meksika ir Krikštynos yra pritaikyti 1 Mbps srautui. Gal galite patikrinti ar ir pas Jus taip yra, kad ankstesnis yra geresnės kokybės :?:
stepas.b wrote: Animacija mano galva ten irgi nereikalinga, nes filmas gan solidus, o ne komedija kokia, kai kurie kadrai (pvz. gidės kalba) labai ištęsti.
Filme panaudojau specialius animuotus perėjimus, skirtus turistinėm kelionėm montuoti. Dėl tos animacijos tai čia pastovūs ginčai vyksta - vieniem labai patinka, kiti aplamai apart švelnaus scenų pasikeitimo nepripažįsta.
O mėgėjų filmai tuo ir skiriasi nuo profesionalių, kad mėgėjui galima viskas, nes į kažkokius prizus jis nesiorientuoja ir niekas jo nevaržo :lol:
O gidės kalbą buvo įrašyta diktofonu, kad montuojant galėčiau padaryti taip, kad rodant kažkokį tai epizodą (pavyzdžiui antropologijos muziejų) būtų pilnai papasakota kokia tai tema (pavyzdžiui kodėl indėnai išplėšdavo aukoms širdis), o ne tik po sakinį kada kamera į gidę atsukta yra. Tokiu atveju iš tokio filmo kažkokios naudingos informacijos ir neišgirstum - tik atskirus sakinius arba tik muziką.

Aplamai labai dėkui už kantrybę ir pastabas, nes tai kaip tik man ir reikalinga, o parašo man tikrai nedaugelis.
yabadabadu wrote:man tia parase kad plugin performed ilegal operation. itariu kad tas flash player orentuotas i 9 flasha? :/
Tikrai taip, kada įsijungia grotuvas yra užrašas, kad peržiūrai reikalingas flash player 9 ir yra nuoroda, kad galima atsisiųsti iš čia.
Bet gal tas langas atsidaro tik tada, kai kompe jau yra tas flash player 9.
O kas būna, jeigu būna kita versija arba visai nebūna to flash playerio aš nežinau.
Kažkaip reikėtų tai patikrinti.
Gal galėtų kas mane apšviesti kaip tada būna :?:
UAB "Parabolė" direktorius
User avatar
yabadabadu
Aktyvus narys
Aktyvus narys
Posts: 1451
Joined: Fri Jul 22, 2005 10:22 am
Location: Telsiai

Post by yabadabadu »

garsui sureguliuoti specialus pluginai yra.
flash player 9 reikalauti tai ziauru.
lietuvis lietuviui pats geriausias uzkandis
User avatar
steponas
Šefas
Šefas
Posts: 5109
Joined: Thu Aug 08, 2002 12:22 pm
Location: Kaunas
Contact:

Post by steponas »

yabadabadu wrote:flash player 9 reikalauti tai ziauru.
O kodėl ,ar jis toks senas ir niekam tikęs yra, ar čia kas kitą dėl ko jo reikėtų vengti :?:
UAB "Parabolė" direktorius
User avatar
yabadabadu
Aktyvus narys
Aktyvus narys
Posts: 1451
Joined: Fri Jul 22, 2005 10:22 am
Location: Telsiai

Post by yabadabadu »

jis naujas. kur jo nebus nevisi turi teises intaliuoti. o 9flash player reikalingas tiktai noritn rodyti HD kokybes filmus. ten pas Jus tikrai bus HD kokybes kad reikejo ant 9flash player pasinesti?
lietuvis lietuviui pats geriausias uzkandis
User avatar
stepas.b
Aktyvus narys
Aktyvus narys
Posts: 558
Joined: Wed Jan 09, 2008 7:22 pm
Location: PLUNGĖ
Contact:

Post by stepas.b »

Hm........................ "Kotrynos krikštynose" to "šerkšno" arba išvis nėra, arba jis nekrenta į akis, "Meksikoje" - priešingai - kur bežiūrėsi ir kaip bežiūrėsi - viskas apšerkšniję.......... Žiūrint FULL SCREEN režimu, savaime aišku, to šerkšno atsiranda dar daugiau........... Na, bet ko norėti iš vargšo FLV, juo labiau, kai jis padarytas iš riebaus MPG4 - tas pats, kas stiklinę pieno atskiesti 10-čia stiklinių vandens (aš asmeniškai esu prisirišęs prie WMV). Nebent, jei video saizas būtų ne mažesnis nei 1280x800 - konsolėje (ne full screen) žiūrėtūsi puikiai. Čia kalba eitų apie aukštos kokybės variantą, kur vienaip ar kitaip viskas daugmaž gerai. Na, o žemos kokybės variante vaizdas toks, kad geresnį galima gauti su vidutinio mob. telefono kamera........... ir ateinant kosminiams greičiams, manau, toks variantas nebeteks jokios prasmės............
User avatar
steponas
Šefas
Šefas
Posts: 5109
Joined: Thu Aug 08, 2002 12:22 pm
Location: Kaunas
Contact:

Post by steponas »

yabadabadu wrote:jis naujas. kur jo nebus nevisi turi teises intaliuoti. o 9flash player reikalingas tiktai noritn rodyti HD kokybes filmus. ten pas Jus tikrai bus HD kokybes kad reikejo ant 9flash player pasinesti?
Čia tas flash 9 yra Sauliaus išmislas. Aš apie tai supratimo neturiu ir jeigu kitos versijos netinka, tai yra labai blogai. Be to aš maniau, kad flash 9 nemokamas yra ir jokie apribojimai jam negalioja.
O apie HD kokybę mes su juo nekalbėjom ir aš tokio reikalavimo nekėliau, nors ateityje gali būti visko ir jeigu klientas norės, reikės ir HD daryti. O kol kas pas mus "Aukšta kokybė" eina su 1 Mbps srautu, o žema - 256 Kbps. Kai Saulius nustatinėjo koks srautas būtų optimalus, nustatė, kad reikalingi tokie.
Aišku dadar situacija keičiasi ir reikės iš naujo viską pergalvoti, tuo labiau kad iš kokybės, kurią padarai, žiūrint per kompą lieka š...
UAB "Parabolė" direktorius
Post Reply