Nice sunku buvo sumažint?
Dabar kas suprantat по-рускому языку pakomentuokit...
Pirmas grafikas rodo srauto vartojimo pasiskirstyma.
Matosi:
iki 1997 metų žymią strauto dalį sudarė FTP srautas, o dabar FTP srautas sudaro tik apie 4%. FTP tapo neaktualus.
iki 2003 metų dominavo Web srautas, o dabar jis sudaro tik apie 25%
nori, nenori, bet nuo 1999 metų atsradęs p2p srautas dabar sudaro virš 60% srauto ir sparčiai auga.
Taip, kad su tuo reikia skaitytis ir žiūrėti į jo naudotojus labai rimtai. Šitai sako, kad jau dabar ir tuo labaiu ateityje iš to bus galima gerai uždirbti ir, kad tai ir bus pagrindinės firmos iš interneto gaunamos pajamos. Paslaugos be p2p ateityje nieko nebedomins. Todėl jau dabar reikia jas pradėti gerinti, kad p2p naudotojai būtų vis labiau mumis patenkinti. Aišku dėl to neturi nukentėti www, epašto, balso ir kitų paslaugu naudotojai. Vien su p2p irgi nieko nedominsi.
Antras paveikslėlis:
servisai su video informacija labai smarkiai auga ir per artimiausius 2 metus išaugs 21% . 2008 metais namų vartotojų sunaudojamas trafikas vyršys įmonių sunaudojamą trafiką, todėl reikia tam skirti ypatingą dėmesį.
nuo 2006 iki 2011 metų kas 2 metai perduodamų internetu duomenų kiekis padvigubės, todėl jau dabar reikia pradėti žiūrėti kokie yra centrinės įrangos pajėgumai ir srautų padidinimo galimybės.
artimiausus 4 metus duomenų kiekis perduodamas internetu augs, bet pagrinde labiau augs namų vartotojų perduodamų duomenų kiekis, todėl reikia jau dabar pradėti tam ruoštis.
2006 metais p2p trafikas sudarė apie pusę viso srauto ir iki 2011 metų išaugs keturgubai, bet nuo 2011 metų turėtų tapti dinamiškesinis ir sudaryti tik 39% viso srauto.
Šitai rodo, kad jau dabar reikia pradėti rūpintis, kad tinklas turėtų reikiamus pajėgumus srautams perduoti ir, kad tiekėjas (BITĖ) mums galėtų patiektį reikiamą kiekį srauto.
Trečias paveikslėlis:
p2p trafikas paklūsta principui 80/20.
Tai yra 20% vartotojų sunaudoja 80% trafiko, kas pas mus yra dar kitaip - apie 7% vartotojų sunaudoja 80% trafiko.
tik 10 BitTorent vartotojų vienam optiniam mazge (pas mus visas miestas) gali 2 kartus padidinti trafiko vėlavimus (PING), kuriuos pajaus visi likę to mazgo vartotojai.
daugiau kaip 60% paauglių pumpuoja video ir muzikinius failus per p2p, o tai dabartiniai (privečia tėvelius) ir būsimi mokėtojai, nuo kurių priklauso firmos dabartis ir ateitis, todėl p2p paslaugą reikia siekti padaryti nepriekaištinga.
srautų reguliavimo menas yra tame, kad normalūs vartotojai jaustų konfortą naudodamiesi greita paslauga, o p2p vartotojai būtų patenkinti teikiama paslauga ir nepabėgtų pas kitą tiekėją.
Visa tai galima padaryti tik įvedant pilną srauto kontrolę ir prioretizuojant paslaugų paketus. Tam reikia nusipirkti atitinkamą įrangą, kuri analizuotų mūsų atveju minimum 100 mbps srautą ir ji kainuoja nuo 30000 iki 40000 eurų.
Trečias paveikslėlis:
Taip atrodo nevaldomi p2p naudotojai - valtis plaukioja dideliu greičiu uždarame gana nedideliame baseine, keli žmonės valtyje naudojasi visais malonumais, o visa kita didžioji masė žmonių kenčia diskonfortą ir yra baisiai nepatenkinti, todėl ivesti srautų valdymo priemones yra būtina
Ketvirtas paveikslėlis:
Taip arodo dabartinių nevaldomų srautų panaudojimas.
Liūto dalį srauto valgo p2p naudotojai, kitą dalį sudaro http ir emailo trafikas ir matosi greitai augantis video ir VoIP (balso telefonijos) trafikas.
Naktį trafikas beveik neišnaudojamas.
Įdiegus srautų valdymo priemones šitą grafiką pavyksta beveik išlyginti ir niekas nebejaučia diskanforto ir yra paslauga labai patenkinti.
Visi gauna tą ko nori.
Laisvą srautą, už kurį buvo mokami pinigai galima panaudoti planų parametrų gerinimui (greičių padidinimui).