MT-RJ! Taip paprasta dar nebuvo

Moderators: Leonas, steponas

Post Reply
User avatar
MONCE
Narys
Narys
Posts: 236
Joined: Tue Jan 07, 2003 6:42 pm

MT-RJ! Taip paprasta dar nebuvo

Post by MONCE »

Šiuolaikinės šviesolaidžių struktūrinės kabelinės sistemos turi pasižymėti dideliu pralaidumu, būti kompaktiškos ir patikimos. Tuo pat metu jos turi būti kuo paprasčiau instaliuojamos, suderinamos su jau egzistuojančiomis sistemomis ir lengvai modernizuojamos bei išplečiamos ateities poreikiams tenkinti. Geriausiai šiuos reikalavimus atitinka naujasis pramoninis standartas MT-RJ.

Sistemos MT-RJ pagrindas- nauja dviguba (angl.- duplex) jungtis, kuri savo dydžiu bei konstrukcija primena jungtį RJ45 vytų porų kabeliui. Pačią sistemą sudaro:

- komutaciniai jungiamieji šviesolaidžiai;

- lizdai sieninėms rozetėms;

- komutacinės panelės ir lizdai joms;

- montavimo įrankiai;

- keitikliai (siųstuvai- imtuvai, angl. transceiver) įvairiems taikymams (nuo Ethernet iki Gigabit Ethernet).

Kuo gi ši sistema skiriasi nuo ligi šiol naudojamų ST ir SC tipo sistemų?

ST- tai bajonetinio tipo vienos skaidulos jungtis, kuri dėl pajungimo būdo (prijungiant ją reikia pasukti) reikalauja gana daug vietos. Tam tikrų nepatogumų kyla ir dėl to, kad komutuojant nesunku supainioti perdavimo ir priėmimo kanalus, todėl komutacinius šviesolaidžius tenka kokiu nors būdu markiruoti.

Pirmas žingsnis tobulinant šviesolaidžių sujungimo sistemas buvo SC tipo dvigubos jungties sukūrimas. Ją naudojant jau nebeįmanoma komutuojant supainioti kanalų. Be to, ši jungtis yra apsaugota nuo trumpalaikio ryšio praradimo, netyčia patempus už komutacinio kabelio, kas buvo būdinga ST tipo jungtims. Tačiau nepaisant šių pranašumų, SC tipo jungtis reikalauja taip pat daug vietos, kaip ir ST, todėl neįmanoma pasiekti didesnio sujungimų tankio tiek komutacinėje tinklo dalyje, tiek aktyviojoje tinklų įrangoje.

1997 metų pradžioje buvo įkurtas MT-RJ Konsorciumas, į kurį įėjo kompanijos Siecor, USA Connec, Fujikura ir AMP, kurios diegė pasyviąją sistemos dalį, bei Hewlett-Packard, kuri (kartu su AMP) projektavo ir gamino aktyviąją dalį - siųstuvus-imtuvus. 1997 metų pabaigoje į konsorciumą įsijungė Sumitomo, Electric Lightwave ir Molex. Šiuo metu į projektą yra įsijungę daugiau nei 18 kompanijų.

Jungtis MT-RJ nuo naudotų anksčiau skiriasi pirmiausia savo konstrukcija, t.y. “lizdas-kištukas”, tuo tarpu ankstesnių sistemų pagrindas buvo “kištukas-adapteris-kištukas”. Tokiu būdu šviesolaidinių sistemų struktūra tampa panaši į įprastinę vytų porų kabelinę sistemą. Be to, lizdas MT-RJ yra tokio pat dydžio, kaip ir RJ45, ir jį galima naudoti standartinėse sieninėse RJ45 rozetėse, jeigu šviesolaidžiu informacija patiekiama iki darbinės stoties (angl. fiber to desktop). Prie MT-RJ lizdo galima prijungti bet kokio tipo skaidulas: tiek vienamodes, tiek ir daugiamodes, tiek su 250mm, tiek su 900mm pirmine danga (angl. buffer). Norint sumontuoti tokį lizdą, reikalingi tik du įrankiai: skaidulos nužievinimo ir nuskėlimo. Šiam darbui atlikti nereikalingas joks specialus pasiruošimas ar kvalifikacija, tik kruopštumas. Montavimas itin paprastas: į komplektą įeinančiu rakteliu lizdas atrakinamas, įstatoma nužievinta ir pagal šabloną nuskelta skaidula ir lizdas pasukant raktelį vėl užrakinamas. Ir tai trunka ne daugiau kaip 2 minutes dviems skaiduloms, t.y. vienam ryšio kanalui! Be to, esant reikalui, šią jungtį galima pakartotinai permontuoti (iki 10 kartų).

Komutacinėje 1U aukščio panelėje gali būti prijungta iki 48 skaidulų arba iki 24 ryšio kanalų. Tokiu būdu pasiekiamas toks pat tankis, kaip ir naudojant vytų porų kabelius (naudojant SC tipo jungtis- ne daugiau 12 kanalų).

MT-RJ imtuvai-siųstuvai yra labai kompaktiški ir mažai jautrūs elektromagnetiniams trukdžiams. Jie yra tokio pat dydžio, kaip ir lizdas, todėl aktyviojoje įrangoje irgi galima pasiekti dvigubai didesnį tankį, nei naudojant SC tipo jungtis. Šiuo metu gaminami keitikliai, galintys perduoti informaciją nuo 10Mbit/s iki 1.25 Gbit/s greičiu, naudojant 850nm arba 1310nm bangos ilgio šviesos šaltinius.

Šiuo metu sistema MT-RJ faktiškai tapo standartu. Jau dabar šį interfeisą naudoja pagrindiniai aktyvios tinklinės įrangos gamintojai: Cisco, 3Com, Nortel Networks, Cabletron, IBM, XLNT, Fore Systems, Allied Telesyn, Transition Networks, Ethercom, HP ProCurve, Canary Communications, GadZoox Networks. Su kiekviena diena šis sąrašas ilgėja (išsamesnė informacija: http//www.mtrj.com).

Ligi šiol daugeliui atrodė, kad viskas, kas susiję su šviesolaidžiais, yra labai brangu, sudėtinga ir griozdiška. Kaip matome šiandien, naujos technologijos visa tai paverčia lengvai pasiekiama ir netgi lengviau įdiegiama, nei naudojant visiems jau įprastus varinius kabelius. Kitaip ir būti negali: artėja XXI amžius.
User avatar
Hamann
Aktyvus narys
Aktyvus narys
Posts: 1636
Joined: Tue May 28, 2002 2:45 pm
Location: Top Secret
Contact:

Post by Hamann »

tingiu skaityt :) gal kas nori normalei paaiskint ka ji ce pasakyt bando?
Image
User avatar
itanium
Piktasis
Piktasis
Posts: 4477
Joined: Mon Aug 19, 2002 3:58 pm
Location: classified

Post by itanium »

ash ir tingiu :roll: , jauchiu belekas ten...
ish paskutines pastraipos speju kad MONCE siulo parabolei visur optika det :mrgreen:
PC: (B2500+/1024MB/300GB/GF6600GT/19'/5.1MegaWorks)
---Internet: Parabole RiP/X'as D-3
---Playing: Heroes 5
Console: Playstation2(Mod:DMS3/HDD-120GB/LAN)
---Playing: World Racing 2
User avatar
Binary`
Aktyvus narys
Aktyvus narys
Posts: 1906
Joined: Sat Oct 26, 2002 11:06 am
Location: Kaunas

Post by Binary` »

Nu as perskaiciau :)
Tik nesupratau koks cia tikslas i sefo kampeli rasyti :?
Kazkaip panasu kad parabolei siulo kabelius keisti :?
Pagalvojes padariau isvada MONCE siulo parabolei senus kabelius pakeisti naujais :D
Last edited by Binary` on Fri Dec 05, 2003 12:51 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Straikas
Aktyvus narys
Aktyvus narys
Posts: 2349
Joined: Wed Apr 16, 2003 11:34 pm
Location: Sa†an
Contact:

Post by Straikas »

Perdidelis tekstas...niekas neskaitys ir niekas cia nediskutuos... :lol:
Post Reply