Manau, kad tiesą žmogus rašo

Moderators: Leonas, steponas

Post Reply
User avatar
steponas
Šefas
Šefas
Posts: 5111
Joined: Thu Aug 08, 2002 12:22 pm
Location: Kaunas
Contact:

Manau, kad tiesą žmogus rašo

Post by steponas »

lrytas.lt komentaruose radau toki komentara ir manau, akd tai yra tiesa.
Kaip atrodo jums :?:
lrytas.lt wrote:21. 1984 08:04 08-04 IP: 96.30.13.12

Sveiki, atvykę į Orvelo 1984-uosius!!! LIETUVIAI - PADLAIŽIŲ TAUTA. ES biurokratai vos pagimdė negyvą konstituciją, lietuviai puolė ratifikuoti net neperskaitę...ir apsikvailino. ES nurodymu, dangstantis demagogija apie terorizmo pavojų, įgyvendintas TOTALUS VISŲ LIETUVOS GYVENTOJŲ SEKIMAS: mažiausiai, metams fiksuojami VISI TELEFONŲ skambučiai, net ir neatsakyti, VISOS SMS, VISI I/NETE APLANKYTI TINKLAPIAI, VISI IŠSIŲSTI IR GAUTI elektroniniasi laiškai. Apie TOKĮ sekimą KGB galėjo nebent pasvajoti... Gražiausia, kad už šitą įstatymą mūru stojo tie, kurie baisiausiai piktinosi KGB vykdytu kelių tūkstančių nusikaltėlių, įtartinų piliečių ar disidentų sekimu (dabar jis primintų darželinukų žaidimą). „Delfio" ir kt. tinklapių cenzoriai, pagal geriausias carinės " ochrankos" ir KGB tradicijas, ne tik patys puolė kuo uoliausiai šalinti " netinkamus" komentarus, bet ir ragina skaitytojus " kovoti" - skųsti vieni kitus. Taigi, ponai skaitytojai, BŪKIT TIKRI LIETUVIAI - skųskit vieni kitus apie " netinkamus" komentarus. Būdas tikrai efektyvus. Pvz., viename straipsnių apie VL dauguma JO neliaupsinančių komentarų buvo pašalinta. Bet kokie komentarai prieš automobilių šviesas dieną buvo šalinami su tokiu isterišku įniršiu, kad „Glavlito“ cenzoriai galėtų tik pavydėti...
UAB "Parabolė" direktorius
jagminas
Pradedantis
Pradedantis
Posts: 35
Joined: Sat Jul 15, 2006 10:22 am

Re: Manau, kad tiesą žmogus rašo

Post by jagminas »

Jautri tema. Tačiau manau, jog dvi medalio pusės.
Visų pirma pats komentuotojas. Nesu tikras, bet kažkas iš šios kompanijos floodina tą patį delfi su komentarais (kažkas apie debillempes - na agituoja visus atšaukti įstatyma apie privalomas šviesas). Kur riba tarp brukamos pozicijos apie temą ir pvz tarp brukamos informacijos apie įvairius vaistus kurie prasideda raide VI ir baigiasi AGRA. Žmonės iššaukė panašią alerginę reakciją kaip ir brukalų siuntėjai ir verkia dėl to. Interneto laisvė yra tokia, kad dauguma laimi. Ir jei tavo nuomonė nepatinka ar yra nepageidaujama - tai ir užsiimama moderavimu ir cenzūra. Taip jau yra, kad, deja, tas kuris daugiausiai rekia, spamina, tipo tas ir teisus yra. Nuomonė teisingiausia ta, kuri garsiausiai išrekiama. Ir jei žmonės pradeda priešintis rėkimai - iš karto pradedama verkti apie cenzūrą, teisių ir laisvių suvaržymus. Kadangi internete yra labai sunku su teise nesiklausyti ką žmogus rėkia - čia yra būtina teisė į moderavimą. Apskritai tai savo nuomonės reiškimas yra privilegija o ne teisė. Ir jei žmonės mano, kad piktnaudžiaujama tuo, privilegija panaikinama lokaliai.

Sekimo galimybės - taip, čia yra potencialių problemų. Pradedant įvairiais nusikaltimų tyrimais (nusikaltimo įvykdimo metu gaunami iš telefono stočių duomenys apie veikiančius telefonus ir tokiu būdu sugeneruojamas įtariamųjų sąrašas bei spec tarnybų prašymai "majakų" registravimui dėl susprogdinamų bombų mobiliaisiais telefonais).
Techninės galimybės įrašyti visus pokalbius, sms tikrai yra. Aplankytos svetainės bei išsiųsti el. laiškai - štai čia jau idomu darosi. Kaip paslaugų teikėjai turėtumėte labai neblogai orientuotis apie kokius informacinius srautus kalbama. Juokingiausia šioje situacijoje tas, kad 99% laiškų yra spamas. Ir menamas el. laiškų saugojimas pasibaigtų tuo, jog tokios spec tarnybos turėtų labai labai didelę spamo kolekciją :) Aišku tvarkingi pašto serveriai šiek tiek sumažina tokį srautą, bet čia reikia turėti sutartis su visais didžiausiais interneto paslaugų tiekėjais, kas irgi mažai tikėtina. Taip, girdėta istorijų apie tokias sistemas - pvz "Echelon". Panašiai ir su aplankytų svetainių informaciją.
Kur kas patikimesnis būdas būtų rinkti informaciją iš vartotojo kompiuterio (trojanai, keyloggeriai ir pan).

Didžiausias privatumo priešas naršant - sausainiukai (ypač google). Dar visai neseniai google įdėdavo cookie kuris galiojo iki 2038 metų ir pagal užklausas identfikuodavo ką žmonės ieško internete, yra ir įvairiausių teismo nuosprendžių su tai susijusių.

Ką gali padaryti paprastas žmogus. Reikia laikytis pozicijos - aš esu privatus asmuo ir jei kažką slepiu tai ne todėl, kad darau kažką blogai, o todėl nematau reikalo atskleisti apie save duomenis.

Taigi, ką daryti? Galimas laiškų kodavimas, jei nori bendrauti privačiai. Pokalbiams naudoti programas naudojančias kodavimą, pvz skype, neišsaugant pokalbių istorijos (taip pat galima naudoti pidgin su off the record pluginu - jis koduoja visus pokalbius ir jokių įrašų nelieka apie pokalbį - nors keyloggeris šioje vietoje negerai). Taip pat niekas neverčia nešiotis mobilaus telefono, siuntinėti sms. Nereikia kalbėti apie privačius dalykus telefonais. Galų gale yra paprastas paštas - galima rašyti ir ranka. Bent jau filmuose apie kovą su teroristais kalbama, jog visos šiuolaikinės sekimo priemonės yra bejėgės prieš low-tech. Nesinaudojama jokiais el. laiškais ir pan dalykais ir viskas - tu tampi nematomas. Taigi nereikia verkti, o išsitraukti popieriaus lapą, tušinuką ir rašyti laišką.
Post Reply